Aktualności

Darowizny małe i duże

W całym 2019 roku otrzymaliśmy od Państwa bardzo dużo dowodów uznania i sympatii. Te słowa i gesty są dla nas bardzo ważne. Zarówno te wyrażone słownie, na piśmie, w anonimowych ankietach, jak i te w postaci rzeczowych darowizn takich jak meble do pokoju wypoczynkowego, ławy do ogrodu, obrazy i fotografie, materiały na zajęcia terapeutyczne, a także obecność i poświęcony czas małych i dużych wolontariuszy. Szczególnie stala współpraca jest dla nas i naszych podopiecznych niezwykle istotna. Chodzi tu zarówno o wolontariuszy przychodzących do naszego Ośrodka jak i wszystkich organizujących i wspierających akcję charytatywną Pola Nadziei.  W zeszłym roku podczas Pól Nadziei zebrano 14.056,52 zł, za które zakupiono sprzęt rehabilitacyjny i pomocniczy w opiece długoterminowej, w tym koncentratory tlenu.

Pomoc dla naszych podopiecznych przychodzi także ze strony instytucji i organizacji pozarządowych. Jedną z nich jest Fundacja Baci Aliny, która po raz drugi przekazała specjalistyczne łóżka dla naszych podopiecznych hospicjum domowego.

W tym roku niezwykle istotne jest uzbieranie środków na wkład własny do wykonania termomodernizacji Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Czerninie. Dlatego prosimy Państwa o wpisanie do zeznania podatkowego za 2019 rok, numeru KRS Stowarzyszenia (KRS 0000127529). W zeszłyn roku z 1 % uzyskalismy, rekordową do tej pory kwotę, 40.997,52 zł. W tym roku mamy nadzieję, że pobijemy nie tylko rekord sumy, ale także rekord osób wyrażających w ten sposób poparcie dla działań podejmowanych przez Stowarzyszenie. 1% podatku należnego do Urzędu Skarbowego w średniej wysokości 20 zł, to dowód poparcia ponad 2.000 osób.

Dziękujemy i prosimy o pamięć wszytkich, którzy zetnęli się z naszymi działaniami oraz tych, którzy tylko słyszeli lub przeczytali o nas w na stronie, w lokalne prasie, a także na facebooku https://www.facebook.com/StowarzyszeniePomocyOsobomPrzewlekleChorymDarSerca/
Prosimy o wsparcie także tych, którzy wiedzą, że życie w chorobie, czy starości także powinno mieć odpowiednią jakość. 

Bardzo, bardzo dziękujemy w imieniu swoim i podopieczych Stowarzyszenia.